Düğün Dansı Müzikleri

2022’nin En Popüler Düğün Dans Şarkıları


İlk dans şarkıları için geçmişten bugüne en popüler ve romantik seçimleri sizler için derledik. 2022 düğün müzikleri arasında da boy gösteren şarkılar, anlamlı sözleri ve romantik müziğiyle ilk dans müziği arayanların tüm beklentisini karşılıyor. Düğün dansı kursları esnasında da sıklıkla yararlandığımız şarkılar, zarif tınılarıyla aşkınıza eşlik etmek için çok hazır.
Düğünlerin ilk dansı her zaman çok önemlidir, farkındayız. Hem gelin ve damat için hem de konuklar için büyülü bir an olan ilk dans, gelip geçici rastgele bir şarkıyla değil, yıllar sonra bile müzikalitesiyle, romantizmiyle, size anımsatacağı tatlı duyguyla özel olmalı. İlk dans şarkıları bulmakta zorlanan her çift için aşklarını yansıtacak, mutlu anlarını ifade edecek anlamlı şarkılar listemiz çok kalite bir içeriğe sahip.
Popüler düğün dans şarkıları başlığına aldanmayın, listemiz son derece nezih şarkılardan oluşuyor, romantik ilk dans – düğün şarkıları ile ruhunuzu okşamaya hazırlanıyor. O halde gelin, ilk dans şarkıları nelermiş, birlikte inceleyelim.


Tanju Okan – Papatya Gibisin Beyaz ve İnce
Tanju Okan’ın muhteşem sesinden dökülen Papatya Gibisin şarkısı, ilk düğün dansında tango yapmayı planlayanların tercihleri arasında yer alıyor. Papatya gibisin, beyaz ve ince… Erkeğin kadının zarafetini anlattığı, aşkını ilan ettiği bu zarif şarkı ilk dans şarkıları listesinin en sevilenlerinden.


Özdemir Erdoğan – Bana Ellerini Ver
Tam bir klasik! “Ben bal arısı gibiydin senden önce, bak pervanelere döndüm seni görünce…” sözleriyle büyüleyen, “…yoluna adadım ömrümü ben sensiz olamam…” sözleriyle ise ruhu eriten Pervane şarkısı, şüphesiz gelmiş geçmiş en romantik aşk şarkılarından biri. Düğün için mükemmel bir ilk dans şarkısı. Yüzyıllar geçse de eskimeyecek olan şarkı, Özdemir Erdoğan’ın sesiyle ilk dansınıza eşlik etmesin mi?


Fikret Kızılok – Fark Etmeden
Romantik şarkıların ismi Fikret Kızılok, yumuşacık sesiyle Fark Etmeden şarkısını çiftler için söylüyor. İlk dans şarkıları arasında olmayı hak eden bu nadide şarkı, yine zamansız, ekşimeyecek bir şarkı olduğu için çiftlerin ilk dansını taçlandırıyor.


Kayahan – Seninle Her Şeye Varım Ben
Usta sanatçı Kayahan’ a, “Seninle her şeye varım ben…” derken adeta birbirine sevgi ve bağlılık sözü veren çiftleri anlatıyor. Çiftlerin en anlamlı gününde, ilk dansları için daha iyi bir seçim olamaz. Kayahan’ın sesi, şarkının tınısı, sözlerin derin anlamı ilk ilk dansınız hem sizin hem de konuklar için romantik bir film sahnesine dönüşebilir.


Tarkan – Beni Çok Sev
T
arkan’ın son albümünde yer alan “Beni Çok Sev” şarkısı ilk çıktığı günden beri klasiğe dönüştü ve düğün dans şarkıları arasına hızla yerleşti. “Sevdanı bulmak yıllar sürdü; hoş geldin gönlüme, kaderime gülüm…” sözleriyle adeta bir aşk ilanı eden şarkı, çiftlerin ilk dans romantizmine çok uyuyor. Hem daha yeni hem de zamansız bir şarkı arayanlar için Beni Çok Sev şahane bir tercih olabilir.


İşte düğünlerin en sevilen diğer ilk dans şarkıları;


Selami Şahin – Canımsın Benim
Sezen Aksu – Hoş Geldin
Zerrin Özer – Her Şey Seninle Güzel
Ebru Gündeş – Teşekkür Ederim
Hüsnü Arkan – Hoş Geldin
Kenan Doğulu – Tencere Kapak


İlk Dans İçin Hazır Değilseniz Üzülmeyin! Düğün Dansı Kursumuz Sizi Bekliyor


Düğün dans kursları, çiftlerin hayatının en önemli günleri için kısa sürede muhteşem koreografi hazırlıyor, görsel bir şölen sunuyor. Dans etmeyi bilmeyen, endişelerinden arınamayan, heyecanlanan tüm çiftler için düğün dansı özel kurs veren Dans Yeri, şahane ilk dans şarkıları ile unutulmaz bir görüntüye imza atıyor. Siz de ilk dansınız için bir ya da birkaç ders alın, düğün dansı endişelerinizi giderin, konuklarınıza romantik bir dans gösterisi sunun. Düğün dans kurslarımız için bizimle iletişime geçebilirsiniz. Eğitmenlerimiz ve romantik şarkılarımız hazır, siz de hazırsanız bizimle dans eder misiniz?


Facebook


Youtube


Wordpress


Instagram