Düğün Dans Derslerine Ne Zaman Başlamalıyım ?

Düğün Dans Derslerine Ne Zaman Başlamalıyım ?

Yeni evlenecek çiftlerin başına gelen problemlerden bir tanesi de organizasyon planlaması. Günümüzde bu tür organizasyonları planlayan şirketler gelin ve damat üzerinden bu yükü alıyor. Planlarınızın arasına düğün dansı programı da eklemelisiniz. Bu tip profesyonel bir destek almayanlar için küçük bir uyarı hiç bir şeyi son ana bırakmayın!

Düğün Dans Derslerine Ne Zaman Başlanır?

Düğün dansı yapacak çiftlerin gün yaklaştıkça telaşın artacağını dikkate alıp yapılacaklar listesine dersleri de eklemeleri gerekir. Bu konuda yanlış oturmuş bilgileri düzeltmekle başlayalım konumuza.

”Düğün tarihine çok yakın olsun ki unutmayalım”

Bu aslında dans fikri sonrada alınmış bir karar değilse çok yanlış bir karardır.

Dans dersi planlayan çiftlerin bir çoğu daha önce hiç dans etmemiş, dans dersi almamış ya da farklı danslarla ilgilenmiş çiftlerden oluşuyor. Dans etmek bir enstrüman çalmayı öğrenmek gibi vakit ayırmanız gereken bir eğitimdir. Bu yüzden derslerde öğrendiklerinizi prova etmeniz de gerekir. Ne çok gözünüzde büyütün ne de hafife alın. Dans dersleri başlama tarihi için bir standart yoktur fakat 2 ay kadar önce başlamanız çok daha ferah bir çalışma süresi sağlayacaktır. Bu süreyi ne kadar uzatırsanız o kadar iyi olacaktır. Hatta bir yıl öncesinden alan çiftlerimiz oluyor, düğün tarihlerine kadar prova yapıyorlar ve neredeyse profesyonel bir dansçıdan farksız dans ediyorlar.

düğün dans derslerine ne zaman başlamalıyım
Düğün Dansı Dersleri Planlaması
Düğün Dansı Dersleri Ne zaman Yapılmalı?

Ders Öncesi Hazırlıkları?

İlk dans için bir eğitmen ya da dans kursu ile görüşme yapmadan önce biraz araştırma yapmak iyi olabilir. Yapmak istediğiniz konsept ile alakalı taleplerinizi ayrıntılı bir şekilde aktarabilirsiniz. Dans dersi için müzik ve dans seçilmelisiniz bununla ilgili bir fikir sahibi olmak için linkimize tıklayabilirsiniz. Artık bundan sonra gün ve saat aralıkları planlanabilir, eğer yazının başında belirttiğimiz gibi erken tarihte bir plan yaptıysanız haftada bir kere ders planlaması yapmak idealdir.

Ders süreleri için ideal süre ne olmalı ?

Ders süreleri için ideal süre 1,5-2 saat şayet süre sıkıntınız varsa minimum 1 saat şeklinde ayarlanabilir. Bir sonraki ders çalışmasına kadar ara günlerde provalar yapmalısınız, prova sürelerini ok uzun tutmanıza gerek yok kısa da olsa sürekli yapılan provalar hafızanızı sürekli aktif tutacaktır.


Çakal Çökerten Zeybeği
Harmandalı Zeybeği