Düğün Dansı Derslerine Ne Zaman Başlanır?

Düğün dansı için derslere ne zaman başlamalıyım ? Bu konuyu araştırdığınıza göre epey bir süreniz olduğunu düşünüyoruz. Düğün dansını araştırırken faklı sitelerle farklı önerilere rastlayacaksınız. Yıllardır dans eğitmeni olarak edindiğim tecrübeleri bu başlık altında paylaşmak isterim. Dans eğitimi beden eğitimidir, bugün spor yapmak için koşmaya başlasanız nefes kontrolü beden kullanımı gibi kontroller oturmadığından kondisyon oldukça düşük olacaktır. Sabırla koşmaya devam ederseniz zamanla ne kadar kolay olduğunu göreceksiniz. Düğün Dansı içinde bir süre ayırmalısınız, daha doğrusu iyi bir dans için zaman ayırmalısınız.

Düğün Dans Kursuna Düğünden Ne kadar Önce Başlamak Gerekir?

Düğün Dansı için kurs almaya karar veren çiftler öncelikle Düğün dansı için beklentileri nedir, ne kadar bütçe ayırdılar, ders almak için zaman ayırabilirler mi? Bazı çiftler düğün dansı için sadece bakış, tutuş ve figür yapsak bizim için yeterli diyor. Böyle bir dans isteyenler istediği zaman ders alabilir hatta düğüne yakın almalılar. Biz bir şarkıya koreografi istiyoruz diyorsanız o şarkıya uygun dans sitili seçilmeli ve o dans için temel figürler çalışılmalı ve geliştirilmeli. Eşli yapılan danslar erkek için her zaman zordur bu yüzden prova yapılmalıdır.

”İşten çıktığımız saatlere uygun dans dersi almak istiyoruz”

Bu mümkün ama çok verimsiz bir saat, ders alacak çiftler mümkünse düğün dansı için izinli günleri ya da saatleri kullanmalı.

Koreografisi olan bir dans düşünüyorsanız dans eğitiminiz bittiğinde minimum 1 ay süreniz kalmalı! Bu süre sizin en telaşlı zamanınıza girmeden önceki sınır çizgisidir. Onca telaşın arasında bir de dans dersi strese girmek yerine bitmiş dans eğitiminiz için son prova ders alabilirsiniz. Son dans provası hem düğün öncesi eğitmen kontrolünde bir tekrar hem de detaylara daha kolay bakabilmenizi sağlar.

Düğün Dansı Vals
gelinlikle dans
Gelinlikle Düğün Dansı Provası?

Gelinlikle Düğün Dansı Provası

Yeni evlenme planı yapan ve düğün dansı planlayan çiftler sizlere altın işte size altın değerinde öneriler… Gelinlikle düğün dansı provası yapmak gelin için de damat için de düğünde yapılan dansınıza en yakın deneyimdir. Genellikle tarlatanla yapılan provalar, çiftin mesafe kontrolü açısından faydalıdır ancak gelinlik hissi ile aynı değildir. Gelinlik modele göre zorluk derecesi değişmekle beraber oldukça zor bir kostümdür. Gelinlikle dans provası sonrası ne kadar mesafe ile dansı nasıl kontrol edeceğiniz konusunda fikir sahibi olursunuz. Dans provası sonrası, gelinlik üzerinde son değişiklikler tasarımınız tarafından düzenlenebilir.

Düğün Dansı İçin Prova Önerileri

Düğün dansı eğitimi bitti ve evde ya da ofiste küçük provalar yaptınız diye düşünüyorum. Gelinlik ve damatlık giyerek zorluklarını gözden geçirdiniz ki ayakkabılar da bu prova esnasında giyilmiş olmalı. İşte son olarak bir şey daha yapmalısınız o da Düğün mekanı provası. Düğün dansı esnasında yapılacak bazı figürler sizi seyredenlere tam olarak gösterilmeli bunun içinde yön çalışması yapmalısınız. Düğün mekanları çiftlerin dans edebilmesi için bir alan belirler bu alanda düğün öncesi gidip ;
Nereden piste girmeliyim?
Hangi yöne doğru dans etmeliyim ?
Zemin dans etmek için nasıl ?
Dans stüdyosu ya da farklı alanlarda yapılan dans çalışmaları bazı alışkanlıklar yapar. Buradaki dans konforunu düğün alanında olmayabilir. Bu sebeple mekanda prova yine çok önemli bir son çalışma önerimiz olacaktır.


Düğün Dansı Love Story
Düğün Dansı Tencere Kapak