Düğün Dansı Ne Kadar Sürede Öğrenilir ?

Düğün dansını ne kadar sürede öğrenebilirim sorusuna cevabı daha önce yazdığımız ”Giriş Dansı Nasıl Olmalı” yazısında da küçük bir giriş yapmaya çalıştık. Buradaki yazımıza baktığınızda size biraz da olsa bir fikir veriyor. Ders süreleri eğitmenlerin yönlendirmesi ve öğrencinin neyi talep ettiğiyle alakalı değişkenlik gösteriyor.

Düğün Dansı Süresinin Belirlenmesi

Dans eğitimlerinin planlanmasında hemen ilk başta sürenin belirlenmesi devamında belirlenen sürelerin gün ve saatlere uygun olarak düzenlemesi gelir. Bu süreleri planlanırken en önemli kriter tam olarak ne istediğinizi bilmek size oldukça hızlı yol aldıracaktır. İlk dans konusunda bir fikriniz yoksa eğitmenlerimizin yıllarca edindiği tecrübelere başvurabilirsiniz. Mutlaka size uygun bir dans önereceklerdir, dans seçiminde hatta sizden daha iyi sonuçlara varması olasıdır.

düğün dansı ne kadar sürede yapılır
Düğün Dans Eğitimleri Ne kadar Sürüyor ?
Giriş dansı, ilk dans, düğü dansı, dans kursu, zeybek kursu
Giriş Dansı Türleri

Hangi Dans Ne kadar Sürede Yapılır ?

Düğün ve özel günlerinizde yapacağınız dans gösterileri aslında tamamen çiftlere ezberletilmiş bir koreografidir. Dansın koreografi ve ezbere dayalı olması bu çalışmayı bir bakıma kolaylaştırıyor. Sizlere giriş danslarında kullanılan dans örneklerinden ve sürelerinden bahsedelim.

Vals Nedir ?

Vals, 3/4’lük ritimde çok hızlı bir tempoda yapılan bir danstır. Viyana Valsi ve İngiliz Valsi olmak üzere 2 farklı vals çeşidi vardır. İlk çıkan vals türü olan Viyana tarihi 400 yıl öncesine dayanmaktadır. Hızlı bir tempoya sahip olan dansta çiftler dönüşlerini kayar gibi yapmaktadır. Ülkemizde Düğün Valsi, Giriş Valsi ismiyle karşımıza çıkmaktadır oldukça popüler ve tercih edileler arasındadır. Vals Koreografisi için, ortalama 5-8 saat arasında bir çalışma ile 2,5-3 dakika civarında bir dans gösterisi çıkartılabiliyor. Bu çalışma sonunda kıyafetlerinizin size sunduğu konfor alanları içerisinde oluşturulan stillerle size özel bir dans olur.


Kenan Doğulu – Tencere Kapak
Second Waltz