Düğün İçin Zeybek Eğitimi ?

Düğün için Zeybek eğitimi almak günümüzde oldukça popüler. Hakan Çalhanoğlu yaptığı Cuma Ovası Zeybeği ile bir çok çifte öncü oldu. Zeybek, ege bölgesi halk oyunlarının genel adı olmakla beraber sayılamayacak kadar çok yöresel oyun vardır. Hemen hemen herkes daha önce hiç dans etmemiş bile olsa Zeybek oynayabilir.

Düğünde hangi Zeybek Oynanır ?

Düğünde hangi zeybek oynanır? Düğünde tüm Zeybek oyunları oynanır. Özellikle çok tercih edilen Zeybek oyunlarının başında ;

  • Harmandalı Zeybeği
  • Çökertme Zeybeği
  • Kerimoğlu Zeybeği
  • Cuma Ovası Zeybeği
  • Çakal Çökerten Zeybeği

Oyunları en çok tercih edilen Zeybek oyunlarıdır. Bunlardan Cuma Ovası, Kerimoğlu, ve Çökertme Zeybeği genellikle tek ya da Zeybek ekibi ile oynanmaktadır.


”İşten çıktığımız saatlere uygun dans dersi almak istiyoruz”

Bu mümkün ama daha enerjinizin yüksek olduğu zamanları tercih edin. Ders alacak çiftler mümkünse Zeybek için izinli günleri ya da saatleri kullanmalı.

Zeybek eğitiminin süresi; oyun tercihi, kimler yapacağı ve kişisel kabiliyetlere farklılık göstermektedir. Biz dans kursu olarak yıllardır edindiğimiz tecrübe ile bir standart belirledik. Farklı günlerde yapacağımız 2 saat +2 saat toplam 2 derslik çalışma ile yüzlerce çiftin mutluluğuna ortak olduk.

Cuma Ovası Zeybeği
Düğün İçin Zeybek Kursu

Zeybek Dersi Almaya Ne Zaman Başlamalıyım ?

Zeybek dersi almaya karar veren çiftler için altın bir öğüt vermek gerekirse, mümkün olan en kısa sürede olmalı. Mesela düğüne 6 ay kala sizce abartıyor muyuz? Zeybek oyunu figürlerin yanı sıra tavır dediğimiz bakış, duruş, esneklik gibi özelliklerin bir arada olmasıyla daha heybetli daha asil görünen bir dans türüdür. İyi bir tavır kazanmak isteyen damat adayları bu dansı öğrenip prova yaptıkça kendine yakışan duruşu kazanır. Şu anda bu yazımızı okuyup çok az süresi kalmış kişiler de üzülmesin. Kişiye özel sadeleştirilmiş figürler ile siz de düğününüzde Zeybek oynayabilirsiniz.

Düğün İçin Zeybek Eğitimi Ücreti

Zeybek eğitimi için standart 5 saatlik çalışma planlıyoruz. Bu süre yeterli gelmediğinde ders süresi arttırabilir.

Derslerimiz 2 saat +2 saat olarak 2 ders halinde farklı günlerde yapılıyor.

Ödemeleri ders başı ya da peşin olarak ödeyebilirsiniz. Ders tarihleri planladıktan sonra tarih değişikliği ve ya iptal durumlarında o derse ait ücretin yarısı kesilir. Örnek derslerimize instagram sayfamızdan ulaşabilirsiniz.


Cuma Ovası Zeybeği
Çakal Çökerten Zeybeği