Gelinlikle Dans Etmek Zor mu ?

Gelinlikle Dans Edebilir miyim?

Gelinlikle dans etmek, konusu düğün dansı planlayan tüm çiftlerin merak ettiği konuların başında geliyor. Gelinlikle dans etmek denilince akıllara sallanan ve ağır hareket eden çiftler geliyor. Bu makalemizde bildiklerinizi değiştireceğiz ya da size yeni fikirler sunacağız.

Dans Provaları Nasıl Yapılmalı?

Gelinlikle dans provalarına geçmeden önce süreç hakkında küçük bir bilgi verelim . Dans dersi alacak çiftler ders aşamaları hakkında eğitmenlerinden bilgi almalı, bu süreç çok telaşlı olduğundan gereksiz sıkıntılar yaşamanın önüne geçmelisiniz.

”İşten çıktığımız saatlere uygun dans dersi almak istiyoruz”

Bu mümkün ama çok verimsiz bir saat, ders alacak çiftler mümkünse düğün dansı için izinli günleri ya da saatleri kullanmalı.

Ders saatleri genelde çitler için en uygun saat dilimlerine göre seçiliyor bu saat aralıkları ise genellikle akşam saatleri oluyor. aslında bedenimizin en yorgun olduğu bu saatler aynı zamanda zihnimizin de yorgun olduğu saatler oluyor. Mümkünse dans dersi alacağınız günleri izinli gülerinize ayarlarsanız çok verimli bir ders saati geçirmiş olursunuz. Biz dans kursu olarak 10:00 – 16:00 arası ders saatlerini en uygun saatler olarak çiftlerimize öneriyoruz. Düğün dansı yapan eğitmenler genellikle tarlatan kullanarak çiftleri dans ettirirler bu küçük de olsa yaşanacak aksaklıkların önüne geçmek için bir önlem ama yeterli bir önlem değil.

Düğün Dansı Dersleri Planlaması
gelinlikle dans
Gelinlikle Düğün Dansı Provası?

Tarlatanla mı Gelinlikle mi dans dersi alınmalı?

Bu soru tarlatanlı gelinliğe sahip kişilerin bizlere sorduğu soruların başında geliyor. Tarlatan, her ne kadar gelinliğin genişliği konusunda bize bilgi verse de gelinlik kesimi, varsa kuyruk uzunluğu, ağırlığı hakkında yeterli bilgi vermez. Düğün dansı esnasında sürpriz yaşamamak adına mutlaka bu bilgileri eğitmeninizle konuşmalısınız.

Biz Dansyeri Dans Kursu olarak derslerimizin 4/3 lük kısmında sivil kıyafetlerle koreografiyi çıkarıp son çalışmada eğer mümkünse gelinlikle prova yapmaya çalışıyoruz. Tüm dans edenler bilir bırakın kıyafeti dans esnasında kullandığınız ayakkabıların yerine başka ayakkabı giyseniz bu sizin dansınız etkiler. Gelinlik gibi kaba bir kıyafetin mutlaka dans provası yapılmalı, prova o kadar etkili ki gelinliğe hakim olmayı nasıl kullanmanız gerektiğini burada öğreniyorsunuz. Gelinlikle yapılan provalarımıza buradan ulaşabilirsiniz.


Çakal Çökerten Zeybeği
Harmandalı Zeybeği