Giriş Dansı Nasıl Olmalıdır ?

Düğün tarihinize çok az kaldı ve unutulmaz bir anılar bırakmak hatta hayatınızda hiç yapmamış olsanız da dans etmek bir giriş dansı istiyorsunuz. Şimdiden özellikle beylerin üzerinde oldukça büyük bir stres var. İşte tam burada size yardımcı olması için size ilk dans hakkında bilgi verelim.

Düğün Dansı Nedir ?

Düğün dansı, evlenmek isteyen çiftlerin kendilerini özel hissetmeleri için onlara özel düzenlenmiş dans koreografisidir. Düğün dansı nasıl olmalı diye düşünüyorsanız bu dans aslında dünyada bilinen dans çeşitlerinden biridir. İlk dans ya da giriş dansı diye adlandırılan bu dans sadece düğünlerde yapılan bir dans değil bilinen danslarla yapılan eğitimlerden oluşur.

Giriş Dansı
Giriş dansı, ilk dans, düğü dansı, dans kursu, zeybek kursu
Giriş Dansı Türleri

Giriş Dansı İçin Dans Türleri

Daha önce giriş dansının özel bir dans türü olmadığından bahsetmiştik. Burada düğününüzde yapabileceğiniz danslar neler onlardan bahsedelim. Genellikle gelin ve damat salona geldiklerinde beklenir bu sebeple ya çok şaşırtıcı hareketli ya da çok yumuşak yavaş danslar seçilir. Öncelikle şunu belirtmek isterim istediğiniz dansı edebilirsiniz bu tamamen çiftlerin ne istediğine bağlı olmakla beraber en çok tercih edilen danslar;

Geleneksel Yerel Danslarımız; Zeybek, Roman , Halay , Misket ,Horon

Modern Avrupa ya da Latin Dansları ; Tango, Vals, Salsa , Bachata, Rumba, Cha Cha, Swing, Twist

Latin Dansları Salsa ve Bachata Dansları Nedir?