Düğün Zeybek Kursu

Düğün Zeybek Kursu Fiyatları

zeybek kursu, zeybek oyunu, zeybek nasıl oynanır, zeybek kursu fiyatları, zeybek nasıl öğrenilir, zeybek kursu fiyatları
zeybek kursu, zeybek oyunu, zeybek nasıl oynanır, zeybek kursu fiyatları, zeybek nasıl öğrenilir, zeybek kursu fiyatları

Düğün Zeybek Kursu Ücretleri

Dansyeri dans kursu, kampanyalı düğün zeybek kursu fiyatları ile kaliteli dans hizmeti vermeye, sizlerin övgüleriyle büyümeye devam ediyor. Zeybek oyunu, ömür boyu unutulmayacak bir anı bırakmak isteyenlerin ilk tercihidir. Sizler için özel hazırladığımız düğün zeybek dans paketleri ile sizde bu anılardan birine sahip olabilirsiniz.

Dans etmeyi bilmiyorum Zeybek oynayabilir miyim ?

Evet yapabilirsin, bize başvuranların %90’ı daha önce dans etmemiş kişilerden oluşuyor.

Düğün Zeybeği Nasıl Oynanır? Ne zaman Başlamalı?

  • Dans dersi alacak çiftlerin daha önce dans dersi almış olması ya da geçmişte bir dansla ilgilenmiş olması gerekmez. Düğün dansı başvuruların %90’ı daha önce dans etmemiş kişilerden oluşur.
  • Zeybek oyunu, Düğün Zeybeği , ege yöresine ait 50 ye yakın oyunun ana adıdır ve bu tüm oyunlar zeybek oyunu diye adlandırılır. Harmandalı, Çökertme ve Yörük Ali en bilinen zeybek oyunlarıdır.
  • Mümkünse derslere en erken zamanda başlanması gerekir, son haftalar düğün telaşı olduğundan çok risklidir. Toplumda yanlış bir bilgi oturmuş ” Düğüne ne kadar yakın tarihte başlarsan o kadar iyi olur” bu yanlış bir bilgidir.
  • Ders programları aceleniz yoksa minimum hafta bir ya da iki kez 1,5-2 saatlik olarak yapılır. Çiftlere özellikle izin alma şansları varsa gündüzleri yapmalarını tavsiye ediyoruz. Bu saat de yapılan dersler daha konforlu dinlenmiş ve akılda kalıcı oluyor.
  • Zeybek ezgiler 4-5 dakikalık uzunlukta olduğundan tarafımızdan size uygun hale gelecek şekilde düzenleniyor. Koreografiye uygun yani 2,5-3 dakikalık hale geliyor.
  • Ders içeriği ritim duygusu bakış duruş ve figürler gibi konulardan oluşur. Her seans sonunda öğrendiğimiz çalışmanın videosu çekilir ve sizinle paylaşılır ki bir sonraki ders için hazırlıklı olursunuz. Her çalışma başında bir önceki çalışmanın küçük bir hatırlama tekrarı yapılır.
  • Tüm çalışma bittikten performans videosu çekilir bu video eğer çiftler için de mümkünse düğünde giyecekleri kıyafetler yani gelinlik ve damatlık ile çekilir ve sizinle paylaşılır.


Zeybek nasıl oynanır, Harmandalı zeybeği nasıl oynanır, zeybek figürleri, zeybek kursu, zeybek düğün dansı
Düğün Zeybek Kursu Hakkında Bilgiler

Dans kursuna ne zaman başlamalıyım ?

Ne kadar erken başlarsanız o kadar iyi son haftalar teleşlı olacağınızdan çok risklidir.

Örnek videolara instagram ve youtube sayfalarımızdan ulaşabilirsiniz.